Biedrība “Latgolys Studentu centrs” aicina ikvienu iesaistīties jaunas grāmatas satura veidošanā

Rudenī biedrība “Latgolys Studentu centrs” plāno izdot kabatas formāta  latgaliešu izteicienu, anekdošu un joku grāmatu “Kas bez bikšu — tys bez bādu!”. Plānotā grāmata būs mūsdienu latgaliešu mutvārdu folkloras atspoguļojums – labs špikeris svētku reizēs un humora deva ikdienai. Teksti tiks papildināti ar interesantām fotogrāfijām un zīmējumiem. 

Biedrības jaunieši aicina ikvienu interesentu iesaistīties grāmatas tapšanā un iesūtīt vai izstāstīt jebkādu joku, anekdoti, tostu vai izteicienu latgaliski vai par Latgali.  Saņemtais materiāls tiks apkopots, analizēts un iekļauts kādā no grāmatas nodaļām: “Atgadejumi”, “Anekdoti”, “Tosti i loba vielejumi”, “Izteicīni”, “Gudreibys”.

Grāmata tiks izdota ar biedrības “LR” finansiālu atbalstu. Kontaktinformācija: E-pasts: lgsc@lgsc.lv, T.: 28362243. Biedrības mājaslapa – www.lgsc.lv.

Latgalīši ir izslaveiti na viņ ar sovu sirsneibu, lobsirdeibu i vīsmīleibu, bet ari ar cīši lobu homora izjiutu. Tū apsazynojūt, bīdreiba “Latgolys Studentu centrs” ar bīdreibys “LR” atbolstu, ituo gods rudinī planavoj izdūt suleigu latgalīšu humora apkūkopojumu gruomotā “Kas bez bikšu — tys bez bādu!”.

Kabatys formata guomotā tiks apkūpuota latgalīšu myusu dīnu mutvuordu folklora – izteicīni, jūki, anekdoti, tosti, loba vielejumi, kū sevkurs skaiteituojs vareis izmontuot kai špikeri svātkūs ci puorskaiteit kasdīnā lobuokam nūskaņojumam. Teksti byus papyldynuoti ar fotografejom i ilustracejom.

Sevkurs zyna, ka latgalīšim ir eipoša humora izjiuta, kurā mozi navaineigi jūceni mejās ar izsmalcynuotu sarkasmu i pat ar malnū humoru. Paraleli stuostu i anekdotu gruomotam, kurys niu daejamys, LgSC skaiteituojim grib pīduovuot taišni apleicejūs cylvāku izteicīņus, atgadejumus nu dzeivys, tostus i loba vielejumus, kas kasdīnā teik lītuoti i ir aktuali. Par pīvadumu, nazkod ļauds smējēs, ka vysta na putns, a buoba na cylvāks. Niu, lai vystys siež loktā i diej ūlys, par tū ka: “Opeļs nav mašyna, buoba nav cylvāks!”. Voi navys “Lobuok vāluok kai nikod”, bet “Lobuok vāluok kai veļ vāluok…”. Ci veļ pīvadumam: “Cik gryuts ir byut latvīšam, ka naesi latgalīts!”.

LgSC jaunīši jau ir salasejuši pusi nu gruomotys satura – pīrakstejuš i saglobojuš vacus, jaunus jūkus, izteicīņus i c. Grybam pasaceit lelu paļdis rodim, draugim i vysim tim, kas pasadalieja ar sovim jūkim i izteicīnim syutūt e-postus, sms, teikūtīs i zvonūt, kai ari tīm, kuri pasadaliejuos sovuos modernuos mutvuordu foklorys zynuošonuos Latgolys symtgadis kongresa nūtikšonu laikā Rēzeknē.

Tai kai gruomotā grybam likt jūkus (tostus i loba vielejumus), kas ir aktuali i teik kasdīnā lītuoti, aicynojam sevkuru, kam nav svešs eistyns i suleigs latgalīšu humors, īt tolkā LgSC i īsyuteit kaidu gordu jūku, frāzi, izteicīni, anekdotu, ci vielejumu, kab kūpeigim spākim saglobuot myusu laika humora pierlis.

Informaceju  lyudzam syuteit iz e-postu daugovpils@lgsc.lv.

Sagatavieja: Gunta Nagle

Bīdreiba “Latgolys Studentu centrs”

 

Drukāt