Viesītes novada delegācija viesojas sadraudzības pilsētā Postavi, Baltkrievijā

Pagājušās nedēļas nogalē  Viesītes pašvaldības delegācija devās uz vienu no savām sadraudzības pilsētām – Postavi (Baltkrievijā), kur 10.un 11.jūnijā norisinājās 20.Starptautiskais tautas mūzikas festivāls “Skaniet cimbalas un ermoņikas”. Delegācija sastāvā bija Viesītes novada domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, Kultūras pils direktore Raisa Vasiļjeva, domes darbinieki Sandra Grigorjeva un Anatolijs Aleksandrovs.  Pateicoties sadarbības līgumam, ko noslēdza Postavi pilsētas un Viesītes novada pašvaldības 2015.gadā, šogad festivālā piedalīties tika uzaicināts Viesītes vidējās paaudzes deju kolektīvs  „Augšzeme”.

Šīs bija divas notikumiem ļoti piesātinātas dienas , kuru laikā skanēja mūzika, dziesmas, dejas un augsta līmeņa tautas mūzikas instrumentu spēle no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Ukrainas, Krievijas un Baltkrievijas dažādu kolektīvu dalībniekiem.

Pirmajā festivāla dienā notika atklāšanas pasākums, kurā svinīgas uzrunas un apsveikumus sacīja pašvaldību pārstāvji, tālāk sekoja konkurss “Kurš kuru?” un vakarā centrālajā laukumā notika krāšņs atklāšanas koncerts “Balle Postavā”. Otrā diena – preses konference ar žūrijas pārstāvjiem un festivāla organizatoriem,  klasiskās un baltkrievu tautas mūzikas koncerts dievnamā, armijas pūtēju orķestra koncerts pilsētas centrālajā laukumā un svētku gājiens no pilsētas centrālā laukuma līdz estrādei  parkā, kur sekoja  un noslēguma koncerts un dalībnieku apbalvošana.

R.Vasiļjeva

Viesītes Kultūras pils direktore

Par dalību konkursā  “Kurš kuru?”  mūsu deju kolektīvam   “Augšzeme”  tika piešķirta speciāla balva un diploms  par nacionālās kultūras saglabāšanu un popularizēšanu.

Divas dienas aizritēja viesmīlības, laipnības, uzmundrinājuma un skatītāju novērtējuma un atzinības gaisotnē. Mūsu dejotās dejas „Dievs man deva maizes zemi” un dzīvespriecīgais „Odums” bija sirdī saprotamas baltkrievu publikai un festivāla dalībniekiem. Neskatoties uz garo turpceļu, kā arī notikumiem bagāto un līdz ar to saspringto festivāla dienu  kārtību,  mēs jutāmies ļoti gaidīti un novērtēti, saņēmām neskaitāmas uzslavas un komplimentus par profesionālu sniegumu.

Liels bija dejotāju gandarījums un reizē arī mūsu darba novērtējums, ka koncertu programmas tika papildinātas ar jauniem „Augšzemes” uzstāšanās priekšnesumiem (labi, ka mājās bijām nopietni gatavojušies).Tāpēc speciālā balva un diploms par tautas tradīciju kopšanu un popularizēšanu pelnīti nonāca mūsu rokās.

Mēs lepojamies par paveikto, mēs sakām paldies par ieguldīto darbu vizītes sagatavošanā, priecājamies par pašvaldību sadraudzību, kas ļāva mūsu kolektīvam popularizēt latviešu tautas deju un reizē iepazīt kaut nelielu daļu kaimiņzemes Baltkrievijas.

VPDK “Augšzeme”

Drukāt