Grāmatas “No Sēlijas pūra…” prezentācija

Vakar, 29. martā Viesītes Kultūras pilī apgāds Jumava sadarbībā ar Sēlijas novadu apvienību prezentēja grāmatu “No Sēlijas pūra…”.  Šī  grāmata ir septiņu  Sēlijas novadu- Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību  kopdarbs, kura tapšanā iesaistījās vietējo novadu aktīvisti, muzeju darbinieki un novadpētnieki.

“Grāmatā ietvertais ir tas, ko mēs paši, pašlaik dzīvojošie un rakstošie, esam atzinuši par svarīgu, — mūsu Sēlijas simboli. Leģendārā Staburaga parks, dievnami un muižu kompleksi, unikāli etnogrāfiskie materiāli un apbrīnojami cilvēki — mūsu laikabiedri. Tas viss ir Sēlija.”

Grāmatas sastādītāja Ieva Jātniece

“Turot rokās šo grāmatu, ir vērts padomāt, ko Jums nozīmē Sēlija. Man personīgi tā ir daļa no manas zemes, kurā dzīvoju. Tā ir daļa no manai dzīvei piederošām sastāvdaļām, es ar to lepojos un citu nevēlos.”

Sēlijas Novadu apvienības priekšsēdētājs,

Viesītes novada domes priekšsēdētājs

Jānis Dimitrijevs

“Varbūt Sēlijai nemaz nav jābūt piektajai zvaigznei virtuālajā Latvijas ģerbonī, bet kā spoža un mīlīga zvaigznīte tā uzmirdzēs katram, kas vēlēsies to ieraudzīt. Paldies tiem, kas sarūpējuši grāmatu, un mīļš sveiciens visiem, kas to lasīs un vēlēsies saskatīt Latvijas Augšzemi — Sēliju.”

Prof. Jānis Stradiņš,

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents (1998–2004) un Senāta priekšsēdētājs, Sēlijas asociācijas goda prezidents

https://youtu.be/ApGefSTPGoU

Grāmata būs nopērkama visos izdevniecības Jumava grāmatu veikalos.

Jaunatnes lietu un sabiedrisko att. speciāliste A. Niķe

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other