Atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem 25”

20. marta pēcpusdienā Viesītes Kultūras pilī, piedaloties Latvijas Jūras spēku flotiles komandierim flotiles admirālim Ingum Vizulim, flotiles štāba priekšniekam komandkapteinim Valdim Stankam, patruļkuģa P-07 “Viesīte” apkalpes komandai, tā krustmātei Dainai Vītolai, gleznotājai Gitai Stūrei, kā arī NBS orķestrim, svinīgi tika atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem 25”.

Izstādē ir apskatāma foto retrospekcija no 1992. līdz 2017.gadam, kā arī Gerdas Stūres un Marta Jurjānes gleznas par jūras tēmu.

Jūras spēki ir Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kara flote, kuru sāka veidot 1992. gadā, un par dzimšanas dienu tiek uzskatīts 11. aprīlis, kad pacelts karogs uz pirmā atjaunotā karakuģa.

Jūras spēku flotiles štāba priekšnieks komandkapteinis Valdis Stanka pastāstīja, ka izstāde būs kā jubilejas ceļojums cauri nozīmīgākajām Latvijas brīvības cīņu vietām, kuru vārdā nosaukti jaunākie patruļkuģi, tajā skaitā P07 Viesīte.

Jūras spēku patruļkuģa P07 Viesīte komandieris kapteiņleitnants Tālis Dzērve  uzsvēra, ka piecos gados ar viesītiešiem izveidojusies cieša sadarbība. Komanda uz šejieni brauc, lai piedalītos gan pilsētas svētkos, gan talkās, gan dodas uz skolām stāstīt par dienestu ikdienā un operācijās. Labākajiem skolēniem tiek rīkotas ekskursijas pa kuģi, uz tā bijuši arī pašvaldības pārstāvji. Izstādes atklāšanā kuģa komandieris Tālis Dzērve siedza prezentāciju par Jūras spēku vēsturi un attīstību.

Kuģa krustmāte Daina Vītola uzsvēra, ka ļoti lepojas ar sava kuģa komandu un ar tās ieguldījumu Latvijas robežu sargāšanā.

Māksliniece Gerda Stūre pastāstīja, ka jūra un kuģi ir viņas tēma vairāk nekā desmit gadu. Viņa viesojusies vairāku valstu jūras apsardzes štābos, bijusi uz kuģa kopā ar komandu arī nemierīgākos apstākļos. Šo desmit gadu laikā tapuši ļoti daudzi darbi.

Pēc izstādes svinīgās atklāšanas ciemiņi devās nelielā ekskursijā pa Viesīti, kā arī viesojās muzejā “Sēlija”.

Izstāde jau paviesojusies Skrundā un tālāk dosies uz Rēzekni, Cēsīm un Jelgavu. Viesītē tā būs aplūkojama vienu nedēļu no 20. līdz 27. martam.

Jauniešu lietu un sabiedrisko att. speciāliste A. Niķe

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other