Meteņdiena Ritē

Spītējot skarbajiem laikapstākļiem, mēs nenobijāmies un devāmies uz Dobrēnu kalnu, kur bija iekurts ugunskurs. Tajā mēs sadedzinājām iepriekšējā vasarā pīto Jāņu vainagu, kas bija uzkrājis sevī dažādas enerģijas.Sadedzinājām bluķi, kas iepriekš bija izvilkts cauri pagalmiem, tādējādi, savācot visu ļaunumu, skaudību un cilvēku nenovīdību, lai mūsu ikdienu pavadītu pārticība, saticība un veiksme. Kā arī ikvienam , kas piedalījās pasākumā bija iespēja uz lapiņas uzrakstīt savu blēņu, savu dusmiņu un visu reizē sadedzināt.

Kad šis rituāls bija veikts, varēja sākt Meteņbērnu spēkošanos. Pasākuma dalībnieki tika sadalīti divās komandās un tad tās spēkojās savā starpā šādās disciplīnās:

POTĪŠSKREJA, ATPAKAĻRĀPE, MUGURLĒCE UN ŠEKUMSKREJA.

Kad tika noskaidroti stiprākie no stiprākiem, tad visi apvienojāmies kopīgās rotaļās. Vispirms saucām kopā visus putnus rotaļā ŠEKUTĒNI, ŠEKUTĒNI un aktīvo pasākuma daļu pabeidzām ar rotaļu  TREJDEVIŅI.

Piekusuši, nedaudz nosaluši devāmies uz biedrības “Ritten”telpām, kur mūs saimnieces sagaidīja ar gardām pankūkām un mājās vārītu ievārījumu. Sasildīja karsta piparmētru tēja.

Tā lūk veicot visas METEŅIEM piederīgas aktivitātes godam aizvadījām prom METENI, lai varētu gatavoties pavasara pirmajiem svētkiem – LIELDIENĀM.

Rites Tautas nama vadītāja Aina Guoģe

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other