Ar košām fasādēm un jauniem logiem skolas gatava darbam

IMG_8970 - Copy20. augustā Viesītes novadā notika skolu pieņemšana jaunajam mācību gadam. Viesītes novada domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, izpilddirektors Alfons Žuks un Jēkabpils novada Izglītības un kultūras pārvaldes vadītāja Elga Ūbele apmeklēja Viesītes vidusskolu, PII „Zīlīte”, Viesītes mūzikas un mākslas skolu, Viesītes Sporta skolu un Rites pamatskolu.

Viesītes mūzikas un mākslas skolā šovasar nomainīti deviņi logi un izremontēti divi kabineti – mākslas un gleznošanas klase – tā pat vietu radusi jaunā tāfeles siena. Skolas direktore Inga Bartkeviča norāda, ka līdz ar šiem darbiem, izglītības iestādē lielie remonti ir pabeigti. Izglītības iestādi jaunajā mācību gadā apmeklēs 70 audzēkņi – 37bērni mākslas skolā un 33 mūzikas skolā.

Viesītes vidusskolā vasaras mēnešos veikta vecā korpusa pirmā stāva rekonstrukcija, tā pat elektroinstalācijas un spuldžu nomaiņa visos kabinetos. Saimniecības korpusā nomainīti logi un durvis. Mūzikas kabinets šogad ticis pie jauna instrumenta – elektriskajām klavierēm. Pārmaiņas notikušas arī vairākās mācību klasēs – piecos kabinetos nomainīti skolēnu krēsli un mēbeles, vēl divi kabineti aprīkoti ar interaktīvajām tāfelēm – šobrīd jau 10 kabineti aprīkoti ar modernām tāfelēm. Durvju nomaiņu veikta otrā stāva gaitenī visiem kabinetiem, skolas rezerves izejai un sporta zālei. Jaunajā 2014/2015. mācību gadā Viesītes vidusskolu apmeklēs 307 audzēkņi. Mācības šogad uzsāks divas pirmās klases. Skolas direktors Andris Baldunčiks skaidro, ka vidusskolā visi nepieciešamie mācību līdzekļi ir iegādāti – grāmatas, darba burtnīcas un dienasgrāmatas tiek nodrošinātas.

Viesītes pirmsskolas izglītības iestāde „Zīlīte” pēc siltināšanas darbiem šogad ieguvusi jaunas un košas krāsas ārējā fasādē. Bērnudārzu šogad apmeklēs kopā 111 bērni, no tiem 58 audzēkņi 5-6 gadīgo bērnu obligātajā apmācībā. Runājot par veiktajiem remontiem, šovasar izremontēta vannas istaba grupiņā „Bitītes”, savukārt Mārīšu grupai ir iegādātas jaunas mēbeles gan guļamistabai gan rotaļu telpai. Kā norāda iestādes vadītāja Anita Orbidāne, vēl divās grupās palikuši sanitāro mezglu remonti un tad būšot jāķeras klāt virtuves zonu un garderobju remontiem.

Šogad komisija ielūkojās arī Viesītes Sporta skolā. Šobrīd skolā sākts dušas telpu remonts, bet runājot par lielākiem plāniem, tad tuvākajā laikā tiks izstrādāts tehniskais projekts skolas sporta zāles rekonstrukcijai. Kā norāda sporta direktors Jānis Osis, tad kopā ar filiālēm skolā mācās 220 audzēkņi. Izglītības iestādei ir ar ko lepoties, piemēram, skolas audzēkne, šķēpmetēja Laine Donāne, šobrīd pārstāv valsti un savu skolu Pasaules jaunatnes olimpiādē Ķīnā.

Rites pamatskolā komisijas vizītes laikā, darbi vēl rit pilnā sparā. Tā pat kā Viesītes bērnudārzs arī Rites skolā šogad veikti siltināšanas darbi, bet bez košās fasādes, visā skolā nomainīti arī logi. Iekštelpās lielākie remonti veikti bērnudārza daļā, kur izremontēta guļamistaba un iegādātas jaunas mēbeles. Pateicoties pedagogu radošumam, atjaunoti arī vecie garderobes skapīši. Savukārt pamatskolas daļā, kosmētiskais remonts veikts divos mācību kabinetos. Nākamgad plānā esot sākt sanitāro mezglu remontdarbus. Skolas direktore Iveta Maševska norāda, ka Rites pamatskolas ēku no 1. septembra apdzīvos 61 pamatskolas audzēknis un 25 bērnudārza bērni.

Visās Viesītes novada mācību iestādēs pedagogu rindas ir nokomplektētas. Viesītes vidusskolā jaunajā mācību gadā darbu sāks – krievu valodas skolotāja Iveta Dābola, latviešu valodas skolotāja Malda Lejiņa, skolas psihologs Jautrīte Grunte Rites pamatskolā mācību darbam gatavojas viens jauns pedagogs, angļu valodas skolotājs Ivo Orbidāns.

Komisija nepilnības pārbaudes laikā nav konstatējusi un skolas ir atzītas kā darbam gatavas.

Viesītes novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste L. Liepiņa

Drukāt

One Response to Ar košām fasādēm un jauniem logiem skolas gatava darbam

Atbildēt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other