Viesītes novada izlgītības iestādes jaunajam mācību gadam gatavas

IMG_3240 - Copy26. augustā Viesītes novadā notika skolu pieņemšana jaunajam mācību gadam. Viesītes novada domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, izpilddirektors Alfons Žuks un Jēkabpils novada Izglītības un kultūras pārvaldes vadītāja Elga Ūbele apmeklēja Viesītes vidusskolu, PII „Zīlīte”, Viesītes mūzikas un mākslas skolu, Viesītes Sporta skolu un Rites pamatskolu.

Noslēdzies konkurss Vedējs 2016

IMG_2972 - Copy23. augusta pēcpusdienā noslēdzās gadskārtējais biedrības “Lauku partnerība Sēlija” rīkotais radošais konkurss “Vedējs 2016”. Šogad konkurss notika jau 11.reizi. Tā mērķis ir rosināt „Lauku partnerības Sēlija” teritorijas lauku ļaudis teikt labus vārdus par sava pagasta ļaudīm.

Turpinās jauno audzēkņu uzņemšana Viesītes Mūzikas un mākslas skolā

DSC07770

Ērberģē aizvadīta II Sēlijas jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”

IMG_1622 - Copy20. un 21.augustā Neretas novada Ērberģē norisinājās Sēlijas novadu apvienības novadu – Neretas, Viesītes, Salas, Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Krustpils novada – otrā jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”.

Viesītes novada pārstāvji piedalās apmācībās par starpinstitucionālo sadarbību

14123322_1749268565341757_2065075957_oNo 15.-20. augustam  Viesītes novada pašvaldības pārstāvji piedalījās starptautiskās apmācībās Kauņā, Lietuvā “Ensuring real participation and cooperation on the local level”. Apmācībās piedalījās Gints Grīnbergs (IT speciālists un velokluba “Selonia” pārstāvis), Sanita Ribakova (Viesītes vidusskolas pārstāve), Kristīne Līce (Viesītes jauniešu domes vadītāja un Sēlijas jauniešu padomes “Sēja” biedrs) un Laura Liepiņa (Jaunatnes lietu speciāliste).

Seminārs LEADER projektu potenciālajiem iesniedzējiem un Latvijas Lauku Eksporta klubu tikšanās Aknīstē 24.08. plkst. 11.00

„Lauku partnerība „Sēlija”” aicina uz semināru LEADER programmas ietvaros – „Produkcijas un pakalpojumu veidi lauku reģionā. To izplatīšanas iespējas.” Seminārs būs vienlaikus arī nākamā Lauku Eksporta klubu tikšanās reize.

Sadarbības iespējas uzņēmējiem, Projekts “ROKAS IR, LAUKU NAV”

Idejas būtība: Brīvprātīgais darbs laukos. Ir izveidota neliela platforma/grupa sociālajā medijā Facebook ar nosaukumu “Brīvprātīgais darbs un iedvesma laukos” , kur apvienot cilvēkus laukos un pilsētās, ļaujot abām pusēm iegūt savstarpēju labumu no abpusējas sadarbības vienā no sekojošiem veidiem:

a) Cilvēki, kam nepieciešama palīdzība ar lauku darbiem, ievieto “sludinājumu” ar darbu sarakstu un aptuvenajām darba stundām, kā arī nelielu aprakstu par saviem laukiem. Savukārt cilvēki, kas labprāt gribētu palīdzēt ar šiem darbiem, attiecīgi piesakās pie šī sludinājuma.
b) Un otrādi, tie, kas vēlas doties uz laukiem palīdzēt, ievieto savu “sludinājumu” ar darbiem, kuros ir gatavi palīdzēt vai ar savām prasmēm, kas laukos varētu noderēt.

Vedējs 2016

plakaats2

Kopvērtējuma tabula

Aizritējuši septītie pagasta svētki Ritē

100_6303Jau septīto reizi Rites pagasts uz saviem svētkiem aicināja  vietējos iedzīvotājus un tuvākus un tālākus ciemiņus. Svētkus šogad apmeklēja ciemiņi no Rīgas, Ogres, Neretas, Aknīstes, Gārsenes, Ilūkstes, Jēkabpils, Viesītes, Elkšņiem. Mēs,svētku organizētāji, bijām patiesi priecīgi pārsteigti, ka neskatoties uz vēso un lietaino laiku apmeklētāju bija daudz.

Rokdarbu un mākslas pulciņa pieaugušajiem un bērniem “Savam priekam”

14044915_1653628514965741_1420119521_oTurpinot Viesītes novada Elkšņu pagasta rokdarbu un mākslas pulciņa pieaugušajiem un bērniem “Savam priekam” iesāktā projekta “Zvaigžņu sega Latvijai” realizāciju, 9. augustā trīspadsmit Viesītes novada iedzīvotāji devās izglītojošā, iedvesmojošā un sadarbību nostiprinošā ekskursijā uz Jūrmalu. Ekskursijā piedalījās gan pulciņa “Savam priekam” dalībnieces, gan Elkšņu kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa “Tik un tā” dalībnieces un citi ar Elkšņu pagastu saistīti cilvēki.