Ārkārtas domes sēde 2016.gada 27.jūlijā plkst.10.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs sasauc ārkārtas domes sēdi 2016.gada 27.jūlijā plkst.10.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 un izsludina šādu darba kārtību:

Viesītes pilsētas svētki- programma

 

Viesītes pilsētas svētki 

„MAZAJAM BĀNĪTIM 100”

5.AUGUSTS

Kultūras pils koncertzāle

plkst. 15:00  „Mazā Bānīša simtgades”  SVĒTKU  ATKLĀŠANA

  • uzrunas , apsveikumi, bijušo dzelzceļnieku sumināšana, „Mazā Bānīša balvas pasniegšana,” video prezentācijas par Viesītes šaursliežu dzelzceļu,
  • Koncerts – vīru koris „Baltie bērzi”/Valmiera/ 

plkst. 16:30  Piemiņas plāksnes atklāšana bijušajā Stacijas laukumā

Muzeja „Sēlija”  parks

17:00  – 21:00  SVĒTKU IESKANDINĀŠANA „Mazbānītis kopā sauc!”

  • Piedalās: Viesītes pūtēju orķestris, amatierteātris, grupa „PA”, Daudzevas pagasta dāmu deju grupa, Elkšņu, Rites, Sunākstes pagastu vokālie ansambļi

laukums pie kultūras pils

plkst. 21:00   moto-auto triku paraugdemonstrējumi ar pirotehniskiem elementiem /„Stuntfighters”/ 

Izsoles nekustamajiem īpašumiem

 ‘’Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu atklātu    izsoli ar augšupejošu soli:

  1) Nekustamajam īpašumam Viesītes novads, Viesītes pagasts, ”Vecromulīši”;  nekustamais  īpašums sastāv no 3 (trim) meža zemes vienībām 10.28 ha  kopplatībā; sākotnējā cena  EUR 33520.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).

  Nodrošinājuma apmērs 10%.

 Izsole sāksies 2016.gada 2.septembrī plkst. 9.30  Viesītes novada pašvaldības administrācijas ēkas telpās Brīvības ielā 10, Viesītē, Viesītes novads.

Cūku īpašniekiem joprojām stingri jāievēro biodrošības pasākumi, lai neizplatītos Āfrikas cūku mēris

     Ņemot vērā bīstamo situāciju, kad Latvijas kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, kā arī Polijā šogad mājas cūkām ir konstatēts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), Zemkopības ministrija (ZM) un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina visu cūku dzimtas dzīvnieku īpašniekiem un turētājiem – lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas ar šo bīstamo dzīvnieku infekcijas slimību, ir stingri jāievēro biodrošības pasākumi. Tie jāievēro gan tradicionālo mājas cūku, gan meža cūku un eksotisko šķirņu cūku dzimtas dzīvnieku (Mangalica, Pekinas cūka, Vjetnamas cūka, pundurcūka, cūku dzimtas mīļdzīvnieki u.c.) īpašniekiem un turētājiem, gan zooloģisko dārzu un “minizoo” turētājiem, kā arī visiem, kuri cūkas tur savam priekam kā mājas vai istabas dzīvniekus.

Jaunie elektrības sadales tarifi – noderīgi padomi

ST_Tarifu_infografika_LV1.augustā stāsies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātie AS “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi (elektrības sadales jeb piegādes tarifi). Mājsaimniecībām tiks pazemināta maksa par elektrības piegādi, kas lielākajai daļai iedzīvotāju kompensēs fiksēto maksu par elektrības pieslēguma nodrošināšanu. AS “Sadales tīkls” sniedz dažus noderīgus padomus, kas iedzīvotājiem būtu jāzina, lai sagatavotos gaidāmajām pārmaiņām.

Sēlijā izskanējis smagākais vasaras festivāls – ‘Zobens un lemess

13613313_727513140721768_462905671297137565_oPie Saukas ezera Viesītes novadā, Sēlijā izskanējis otrais starptautiskais folkloras, smagās mūzikas un seno cīņu festivāls “Zobens un lemess”.

Saukas pagasta diena

IMG_8679Dienu sāka volejbolisti un strītbola spēlētāji. Jau 9.30 sākās pulcēšanās, un 10.00 spēles. Cik jauki, ka dienu sāk jauni, aktīvi cilvēki – pieteicās 11 komandas volejbolam un 7 strītbolam. Paldies tiesnešiem Erlandam Bērziņam un Litai Šteinartei.

Kārtējā novada domes sēde 2016.gada 13.jūlijā plkst.14.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs sasauc kārtējo novada domes sēdi 2016.gada 13.jūlijā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi: domes priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, izpilddirektors Alfons Žuks

Viesītes novada sportistiem divas medaļas Latvijas IV Olimpiādē

Valmierā - 5No 1.-3.jūlijam Valmierā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde 2016. Pirmo reizi Olimpiādē piedalījās arī Viesītes novada sportisti. Novadu pārstāvēja pieci sportisti: stenda šaušanā- Vadims Basovs un Kaspars Avens (apaļais stends), Aleksandrs Anduškevičs un Lauris Spārniņš (tranšeju stends), šķēpa mešanā sievietēm Laine Donāne. Visi pieci izcīnīja vietas Olimpiskajā sešiniekā.

Turpinās Meliorācijas sistēmas atjaunošanas projekts

Viesītes novada pašvaldība turpina īstenot projektu Nr. 15-05-A00403-000196 „Meliorācijas sistēmas atjaunošana Viesītes pilsētā un Viesītes pagastā”.

Projekts mērķis – atjaunot meliorācijas sistēmu Viesītes pilsētas un Viesītes pagasta teritorijā, tādējādi uzlabojot infrastruktūru lauksaimniecības attīstībai, meža ražības, audzes veselības un kokmateriālu kvalitātes paaugstināšanai, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas palielināšanai.