NVO iniciatīvu konkursa rezultāti

Trešdien, 17.aprīlī Lauku partnerības “Sēlija” padome vērtēja NVO Iniciatīvu konkursa rezultātus. Konkursa vadošā doma – sniegt atbalstu biedrībām, kas ir lauku partnerības dalīborganizācijas, veicināt to atpazīstamību vietējā sabiedrībā.

Biedrība “Lauku partnerība Sēlija” izsludina gadskārtējo jaunrades konkursu „Vedējs 2019”

Lauku partnerības “Sēlija” rīkotais radošā konkursa “VEDĒJS” noslēguma pasākums ir kļuvis par labo vārdu svētkiem Vedēja nosaukuma cienīgiem lauku cilvēkiem.

Šogad konkurss norit 14.reizi. Pagājušajā gadā tika iesniegti 10 apraksti, kuru varoņi ir dažādu lauku dzīves jomu pārstāvji – biedrību aktīvisti, ģimene – kultūra vērtību uzturētāja, kultūras darbinieki, cilvēki ar interesantu aizraušanos, uzņēmējs. Konkursa noslēguma pasākums tradicionāli notiek iepriekšējā gada laureāta pagastā vai mazpilsētā. Šogad tas notiks Jēkabpils novada Rubenes pagastā, kur dzīvo Inta Tomāne – Vedēja 2018.

Futbola trenerim Raimondam Gailim – Triju Zvaigžņu ordenis

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni 49 personām, tostarp Sēlijas Sporta skolas trenerim Raimondam Gailim (pirmajā rindā trešais no kreisās).

Viesītē Lieldienu kauss volejbolā

20. aprīlī notika ikgadējais Lieldienu kauss volejbolā. Šogad uz turnīru ieradās 7 komandas no: Daugavpils, Pilskalnes, Vecbebri/Koknese, Jēkabpils, Zasas, Viesītes. Šogad visas komandas bija ļoti spēcīgas, visas cienīgas spēlēt finālā, tāpēc spēles arī izvērtās ļoti saspringtas,interesantas, emociju pilnas, rezultāts sekoja punkts punktā, daudz tika spēlēts arī trešais sets,lai noskaidrotu uzvarētājus.Komandas izspēlēja apakšgrupu spēles, no katras apakšgrupas 1.vietas automātiski nodrošināja sev iespēju spēlēt pusfinālā, bet otrās un trešās vietas izspēlēja krusta spēles, cīnoties par iespēju spēlēt pusfinālā.Izspēlējot pusfināla un fināla spēles, tika noskaidrotas godalgotās vietas:

Elkšņos pašu spēkiem atjauno gājēju laipu pāri Dienvidsusējas upei

Kas var būt jaukāks par pastaigu gar upes krastiem ievziedu laikā?  Ar upēm un ievām esam gana bagāti, bēdīgāk ar tām pastaigām. Lai gan upes ir izcili novada dabas resursi, taču piekļūšana tām ir visai apgrūtināta. Tāda ir arī Dienvidsusējas upe, kas plūst caur Elkšņu pagastu. Tāpēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvu grupa „Pāri upei” ir uzsākusi talkas krastmalas sakopšanai, lai ikviens to ērti varētu izmantot  aktīvai atpūtai, makšķerēšanai vai nesteidzīgām pastaigām.

Lieldienu jampadracis Ritē

23.aprīlī Rites Tautas namā notika Lieldienu pasākums, kur pirmsskolas un sākumskolas bērnus sagaidīja Lieldienu zaķis, vistiņa Spozmīte un Gailis. Pasākums iesākās ar iepazīšanos. Pirmie vistiņas Spozmītes un Gaiļa uzdevumi bija jāizpilda audzinātājam un skolotājām.

Lielās Talkas ietvaros Viesītē būs iespēja nodot lietotas automašīnu riepas

Viesītes novadā četras vieglo automašīnu riepas (vienai personai) bezmaksas varēs nodot Smilšu ielā 39, Viesītē, pie Viesītes katlu mājas, Lielās Talkas dienā – 27. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 14:00. Nododamo riepu skaits ir ierobežots.

Novada teritorijā būs iespējams nodot 2,1 tonnas riepu, kas ir aptuveni 240 vieglās automašīnas riepas vai 30 smago auto riepas. Akciju un riepu tālāku nogādāšanu pārstrādei organizē Latvijas zaļais fonds. Vairāk informācijas pa tālr. 25440203.

Riepu nodošana Viesītē attiecas tikai uz Viesītes novada iedzīvotājiem!

Tūrisma ceļa “Leišmalīte” talka Ritē

Fonda “1836”un Imanta Ziedoņa muzeja iedvesmoti mēs iesaistījāmies darba grupā, ko veido dalībnieki no 6 pašvaldībām ( Daugavpils, Ilūkstes, Aknīstes, Viesītes, Neretas un Vecumnieki) ar mērķi sakopt pārgājiena ceļu  “Leišmalīte”gar Latvijas – Lietuvas robežu.

Ārkārtas domes sēde 2019.gada 30.aprīlī plkst. 9.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc ārkārtas domes sēdi 2019.gada 30.aprīlī plkst.9.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 un izsludina šādu darba kārtību:

  1. Par Viesītes novada pašvaldības Finanšu gada pārskata par 2018.gadu apstiprināšanu.

Ziņo: A.Maļinovska, A.Žuks

Lieldienu svinības Viesītē

Pašā Lieldienu rīta agrumā Viesītes zaļais tirgus pulcēja amatniekus, mājražotājus, pārtikas un rūpniecības preču tirgotājus, kā arī pircējus uz Lieldienu tirgu.