Digitālā nedēļa Rites pagasta bibliotēkā

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2019. gadā no 25.līdz 29.martam organizē “Eiropas Digitālo nedēļu” Latvijā.

Digitālās nedēļas ietvaros Rites pagasta bibliotēkā notiks sekojošas aktivitātes:

69% iedzīvotāju novērtē viedā elektroenerģijas skaitītāja priekšrocības un saimnieko gudri

Jau vairāk nekā pusei Latvijas ir uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji un 69% mājsaimniecību atzīst, ka viena no vērtīgākajām viedā elektrības skaitītāja priekšrocībām ir attālināta skaitītāju rādījumu nolasīšana. Klienti viedā skaitītāja iespējas izmanto sava elektrības rēķina samazināšanai, jo skaitītājs ir izcils palīgs, lai analizētu elektrības patēriņu un pievērstu uzmanību elektroiekārtām, kuras visvairāk to patērē. Ar viedā elektrības skaitītāja palīdzību klienti var mainīt savus elektrības lietošanas paradumus un samazināt maksājumus. Savu elektrības patēriņu diennakts griezumā klienti var ērti jebkurā laikā apskatīt klientu portālā e-st.lv.

 AS “Sadales tīkls” darbinieki ik minūti uzstāda divus viedos elektrības skaitītājus un visā Latvijā tie ir ieviesti jau vairāk nekā 550 000 pieslēgumos. Viesītes novadā no visiem elektroenerģijas skaitītājiem 30% ir viedie skaitītāji un plānots, ka visos klientu objektos viedos skaitītājus AS “Sadales tīkls” uzstādīs līdz 2022.gadam.

Lonē aizvadīta informatīva lekcija par dārzkopības jautājumiem

Kad ābeļdārzos un pļavās sāk skanēt dzērvju dziesmas un saules stari apmīļo zemi, daba mostās un lauku ļaudis sāk interesēties par sēšanu, stādīšanu un saviem mazdārziņiem – pavasaris ir klāt. Zemnieki pārlūko ziemāju sējumus un plāno pavasara darbus. Lai mēs būtu vēl gudrāki zemes kopšanas, sēklu iegādes un sēšanas jautājumos, pie mums, Saukas pagastmājas zālē, 20.martā viesojās SIA “SEDUMI” konsultante A.Vilcāne ar informatīvu lekciju par dārzkopības jautājumiem.

Zemes Stunda Viesītē

Jau divpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. 2019. gada 30. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija – ikviens ir aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Ko darīt Viesītē, kad gaisma izslēgta?

Viesītes novada Jauniešu Dome aicina no plkst. 18:00 laiku pavadīt patīkami un aktīvi draugu vai ģimenes kompānijā un apmeklēt dažādas Zemes Stundas aktivitātes.

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2019

Sagaidot pavasari, 19. martā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpina iesākto tradīciju un izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 30. aprīlim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā atjaunotajā Līvbērzes kultūras namā 31. maijā.

Aizvadītas Aizkraukles “Uzņēmēju dienas 2019”

2019. gada 16. martā aizvadīta ikgadējā Pārnovadu uzņēmēju diena Aizkrauklē, viens no lielākajiem produkcijas un pakalpojumu gadatirgiem Zemgalē. Jau septīto gadu izstādē piedalās arī Viesītes novada pašvaldība kopā ar sava novada uzņēmējiem un mājražotājiem. Uzaicinājumam kopīgi veidot vienotu novada stendu šogad atsaucās 6 novada uzņēmēji – Z/S “Vilciņi” (Sabīne Zupa); SIA „Ārītes” (Pēteris un Ilze Līči); SIA „RA 5” (Jolanta Kovnacka); Gita Kļaviņa un Z/S Priekšāres (Renārs Jaundālders).

Viesītes novada sociālā dienesta sadarbība ar labdarības biedrība “Bicypan” no Ekenas pilsētas Somijā

13.martā Viesītes novada sociālais dienests uzņēma gaidītus viesus – labdarības biedrību “Bicypan” no Ekenas pilsētas Somijā.

Šī veiksmīgā sadarbība starp Viesītes novada sociālo dienestu un Somijas labdarības organizāciju „Bicypan”  aizsākusies jau vairākus gadus atpakaļ. Šo vairāku gadu laikā ir izveidojušās siltas un draudzīgas attiecības, kā arī viesošanās vienam pie otra ir kļuvusi par neatņemamu šīs sadarbības sastāvdaļu. Kā apgalvo labdarības biedrības “Bicypan” pārstāvis: “Mēs esam kļuvuši par vienu lielu ģimeni.”

Viesītes novadā īstenotais projekts iegūst 2. vietu Zemgales reģionā


2019. gada 16. martā Ogres novada Madlienas pagasta kultūras centrā notika pašvaldību savienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2018. gada projektu noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti labākie iedzīvotāju iniciatīvu projektu īstenotāji no visas Latvijas.

Viesītes Kultūras pilī atklāta ceļojošās izstādes „Izgaismot Latviju” Viesītes pieturvieta

18. martā Viesītes Kultūras pilī tika atklāta ceļojošā izstāde “Izgaismot Latviju”, kurā apskatāmas fotogrāfijas no fonda “1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā.

Kārtējā novada domes sēde 2019. gada 21.martā plkst. 14.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2019.gada 21.martā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 un izsludina šādu darba kārtību: Informatīvais  jautājums – novada domes priekšsēdētājs A.Žuks, pašvaldības izpilddirektore S.Lūse.

DARBA KĀRTĪBA:

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other