Viesītes Kultūras pilī noticis seminārs par valsts pārvaldes pakalpojumu aprakstu izstrādi un ievietošanu portālā Latvija.lv

23.janvārī Viesītes Kultūras pils konferenču zālē notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Viesītes novada pašvaldību un Latvijas Pašvaldību savienību organizēts praktisks seminārs Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībām par pašvaldību pakalpojumu aprakstu izstrādi, unificēto pakalpojumu pievienošanu, darbībām portālā Latvija.lv un e-adresi.

Viesītē būs apskatāms 20. gadsimta 30. gadu dzelzceļnieka tērps

Pērnā gada nogalē noslēdzās Viesītes muzeja “Sēlija” īstenotais projekts, kura rezultātā muzeja nodaļa Mazā Bānīša parks papildināta ar jaunu eksponātu — 20. gadsimta 30. gadu šaursliežu dzelzceļa darbinieka formas tērpu.

Ceļiniek, piestāj 17 jaunās salās Sēlijā!

Dodoties iepazīt svešas valstis un kultūras, mēs visi sirds dziļumos alkstam šīs zemes ieraudzīt caur vienkāršo cilvēku ikdienas dzīvi, jo tikai tā var iegūt īstās smaržas, garšas un sajūtas. Aizvien vairāk cilvēki tiecas pēc nesamākslotības, svaiguma, mājīguma un sirsnības.

Tāda ir Sēlija – tūrisma industrijas un rutīnas nesamaitāta, nedaudz skarba un – ļoti īsta. Sēlis ir vienpatis, mežu, purvu un pļavu cilvēks, kurš nogurušam ceļiniekam aizdos savu mēteli, uzvārīs siltu groku un nosēdinās pie sprakšķošas malkas plīts, lai kopīgi paklusētu par lielām lietām.

Sēlijas salas ir 17 mazas apdzīvotas vietas, kas pagājšgad izaugušas starp Sēlijas baltajiem ceļiem, izveidojot katra savu, unikālu tūrisma piedavājumu. Šajā sezonā tās pirmo reizi atvērs durvis tūristiem, ļaujot ielūkoties lauku cilvēku dzīvesveidā, likteņstāstos, leģendās un godu svinēšanas tradīcijās.

Lauku partnerība “Sēlija” izsludina iniciatīvu konkursu partnerības biedrībām – dalīborganizācijām.

Lauku partnerība “Sēlija” izsludina iniciatīvu konkursu partnerības biedrībām – dalīborganizācijām.

Tas ir neliels atbalsts biedrību iniciatīvām un rosībai pagastos, labajām iecerēm šogad.

Biedribu_konkursa_nolikums_2019

Aicina pieteikties vērienīgākajam Fizikas gada notikumam – “FIZMIX Eksperiments” konkursam

No 21. janvāra Latvenergo aicina pamatskolēnus un skolotājus pieteikties Fizikas gada vērienīgākajam notikumam – “FIZMIX Eksperiments” konkursam, kas noslēgsies ar Latvijas fizikas svētkiem 11. maijā. Valsts izglītības satura centrs 2018./2019. mācību gadu pasludinājis par Fizikas gadu, tādējādi pievēršot pastiprinātu uzmanību fizikas apguvei. Konkurss, kā galvenais Fizikas gada notikums, popularitātē audzis ik gadu, pērn sasniedzot rekordlielu komandu pieteikumu skaitu – katra ceturtā Latvijas skola.

Apmācību cikls potenciālajiem projektu iesniedzējiem

Februārī un martā  Lauku partnerība “Sēlija” organizē projektu rakstīšanas kursus. Kursi ir bezmaksas, un tajos piedalīties aicināti tiek  idejām bagāti cilvēki – pat neliels projekts ir reāls sākums skaistas idejas īstenošanai!

Pārdomu ugunskurs Lones ciematiņā

20.janvāra svētdienas pēcpusdienā pēc Hip-Hop deju nodarbībām Lones Tautas namā, devāmies iedegt atmiņu ugunskuru barikāžu laikam(1991 .gads.). Mēs, Lones ciematiņa pieci patrioti, iededzām arī sveču liesmiņas kritušo piemiņai, kuri nebaidījās stāties pretī ložmetējiem, lai iemūžinātu tā laika sižetu, lai kādu paglābtu ar savu dzīvību, lai mēs  šodien savā laimībā varētu zvilnēt pie tālrāža un vērot šos notikumus.

Kārtējā novada domes sēde 2019. gada 24.janvārī plkst. 14.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2019.gada 24.janvārī plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 un izsludina šādu darba kārtību: Informatīvie jautājumi: novada domes priekšsēdētājs A. Žuks, pašvaldības izpilddirektore S. Lūse

DARBA KĀRTĪBA:

Atgādinājums par 22.janvāra Viesītes novada teritorijas plānojuma 1. redakcijas un Vides pārskata projekta publisko apspriešanu

Saskaņā ar Viesītes novada domes 2018.gada 22.novembra lēmumu Nr.16 (sēdes protokols Nr.15) “Par Viesītes novada teritorijas plānojuma pirmās redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” publiskajai apspriešanai nodota Viesītes novada teritorijas plānojuma 1.redakcija un Vides pārskata projekts

Salas novadā notika Sēlijas novada apvienības sēde

15. janvārī Salas novada Salas kultūras namā notika kārtējā Sēlijas novadu apvienības sēde. Darba kārtībā izskatīti pieci jautājumi:

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other