LLU izcilniece Amanda Kļaviņa: “Vēlme sasniegt vairāk, neatlaidība un ticība sev”

LLU ITF izlaidums 2019

Amanda Kļaviņa šogad ar izcilību absolvējusi LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes (ITF) studiju programmu “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai,” kurvidējā atzīme studiju laikā bijusi 9,5 balles. Amanda bakalaura darbā rakstījusi par tēmu “Acu zīlīšu izsekošana un sejas vaibstu atpazīšana ainavas novērtēšanā,” kuru ekspertu komisija atzinusi par vienu no labākajiem noslēguma darbiem, kā arī ļāva iegūt bakalaura grādu informācijas tehnoloģijās un programmēšanas inženiera kvalifikācija.

Robežsardzes simtgadei veltīts lāpu skrējiens Viesītes pieturvieta

Lai godinātu Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Valsts robežsardze no 2019. gada 19. augusta līdz 23. augustam organizē Lāpu skrējienu apkārt Latvijas valsts robežai. Lāpu skrējiena sākums Rīgā, Brāļu kapos pie mūžīgā uguns kur, tiks aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāks ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezīsies Rīgā.

Lāpu skrējiena maršruts  vīsies arī caur Viesītes novadu.

Piedalies “Stikla šķiratlonā” un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!”, sadarbībā ar SIA “Viesītes komunālā pārvalde”, aicina piedalīties Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes.

Pasākums Rites pagastā “Ciemos pie omes”

10. augustā Ritē norisinājās projekta aktivitātes “Atbalss salās” Sēlijas salas – Rite- Ciemos pie kičīgās omītes- pasākums “Ciemos pie omes” projekts nr. SS/ AS-13, 09.05.2019.

Pasākumi Rites pagastā jūlija mēnesī

Dažādiem pasākumiem un notikumiem bagāts ir aizvadīts jūlija mēnesis Rites pagastā. Ikgadējie pagasta svētki, māla veidošanas nodarbības bērniem un jauniešiem, atjaunoties bērnības svētki – šos un vēl citus pasākumus ikviens varēja apmeklēt jūlijā Rites pagastā.

LLKC organizē mācības lauku jauniešiem

Lai palīdzētu lauku jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un īstenot savas biznesa ieceres, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) piedāvā iespēju piedalīties bezmaksas mācībās “Tu vari vairāk!”, kā arī konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!”. Aicināts ikviens 18 līdz 40 gadus vecs jaunietis gan ar jau esošu uzņēmējdarbības ideju, gan tie, kas meklē idejas un vēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, kā arī tie, kuriem nav savas idejas, bet ir interese par kādu tēmu.

Pie Viesītes novada pašvaldības policijas pieredzes apmaiņā viesojas Jelgavas novada pašvaldības policija

1.augustā pie Viesītes novada pašvaldības policijas pieredzes apmaiņā bija ieradies Jelgavas novada pašvaldības policijas kolektīvs.

Kārtējā novada domes sēde 2019.gada 15.augustā plkst. 14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2019.gada 15.augustā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu telpā) un izsludina šādu darba kārtību:

DARBA KĀRTĪBA:

Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki “Satiksimies Viesītē”

Kā katru gadu, arī šogad augusta sākums Viesītē tika aizvadīts svētku noskaņā. 2.augustā Viesītes muzeja “Sēlija” parka teritorijā norisinājās ikgadējie Mazā Bānīša svētki, kas pulcēja bijušos dzelzceļniekus un interesentus baudīt koncertu, darboties aktivitātēs un dalīties kopīgās atmiņās.

PAPILDINĀTS. Saukas ezerā noķer rekordlielu samu

Svētdien, 4.augustā, pēc lieliem un pamatīgiem pūliņiem, Māris Rokpelnis, kaislīgs makšķernieks no Siguldas, Saukas ezerā izvilka 185 cm garu un 29,39 kg smagu samu.

Saukas bibliotēkā būs skatāma foto izstāde «Saucieši «Baltijas ceļā»»

Šogad aprit trīsdesmit gadi, kopš Baltijas valstu iedzīvotāji 1989. gada 23. augustā vienojās akcijā «Baltijas ceļš» ˗ divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās 600 km garā «Baltijas ceļā». Tā bija vērienīgākā miermīlīgā protesta akcija Baltijas valstu vēsturē, kurā trīs Baltijas valstis apliecināja vienotību cīņā par neatkarības atgūšanu.

Ārkārtas domes sēde 2019.gada 7.augustā plkst.15.00 Viesītē

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc ārkārtas domes sēdi 2019.gada 7.augustā plkst.15.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu zālē)  un izsludina šādu darba kārtību:

  1. Par dabas aizsardzības plāna dabas liegumam “Supes purvs” apstiprināšanu.

Ziņo: L.Maisaka

Atklātas radošās rezidences Viesītē

2019. gada 3. augustā, Viesītes pilsētas svētku dienā norisinājās projekta “Radošās rezidences Viesītē” Nr.2018/AL24/4/A019.22.05/1. atklāšanas pasākums “Pa fotogrāfa BUCLERA pēdām”. Tā laikā iedzīvotājiem bija iespēja iepazīties ar projekta mērķi, turpmākajām aktivitātēm un aplūkot projektā paveikto. Atklāšanas pasākuma īpašie viesi bija fotogrāfi, kuri projektā izveidotās telpas svētku laikā apdzīvoja. Pasākums notika neformālā gaisotnē, kur fotogrāfi dalījās pieredzē un ar klātesošajiem apsprieda skaistākās vietas novadā, kuras būtu vērts iemūžināt fotogrāfijās.

Čeladžas un Viesītes novada jauniešu apmaiņas brauciens

Turpinot iesāktās tradīcijas, no 17. līdz 24. jūlijam piecpadsmit Viesītes novada jaunieši, sadarbojoties ar mūsu sadraudzības pilsētu Čeladžu (poļu: Czeladź), devās apmaiņas braucienā uz Polijas ziemeļiem, bet no 16. līdz 23. jūlijam piecpadsmit poļu jaunieši no Čeladžas pilsētas ieradās Viesītes novadā.

Vīna kalna svētki

17. augustā (no 13:00 – 20:00) tiekamies Vārnavas Vīna kalnā, “Rudzīšu” sētā, Viesītes novadā, lai kopīgā piknikā, izglītojošās lekcijās, atrakcijās un spēlēs izbaudītu sestdienu vīnogu dārza vidū!

Viesītes pilsētas svētku laikā tiks pasniegti Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa apbalvojumi

Viesītes novada pašvaldības kārtējā domes sēdē 2019. gada 18. jūlijā tika nolemts:

Viesītes Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt novadpētniecei Ilmai Svilānei.

Apbalvojums piešķirts par personīgo ieguldījumu muzeja “Sēlija” izveidē, par aktīvu iesaistīšanos Sēlijas kongresu organizēšanā un biedrības “Sēļu klubs” dibināšanā, par Sēlijas  kultūrvēsturisko vērtību pētīšanu, popularizēšanu un saglabāšanu.

Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt Saukas pagasta bibliotekārei Veltai Lācei.

Pieteikšanās braucienam uz Jauniešu dienu Krustpils novadā

Kā katru gadu, arī šogad Sēlijas novadu jauniešiem ir lieliska iespēja būt kopā un svinēt vasaras izskaņu 17.augustā Krustpils novadā, Marinzejas muižā „V Sēlijas novadu jauniešu dienā”.

Arī šogad no Viesītes tiks organizēts transports, lai dotos uz jauniešu dienu Krustpils novadā.

Aizpildi pieteikuma anketu laicīgi, lai varam ieplānot maršrutu un izbraukšanas laikus!

Saudzē savu ezeru!

 

Jau trešo gadu Latvijā līdz ar pārējām piecām biotopu grupām tiek vērtēti arī Latvijas saldūdeņi. Triju sezonu ietvaros plānots apsekot 2 000 Latvijas ezerus un upes ar kopgarumu 40 000 kilometri. Līdz šim apsekoto ezeru, upju dati liecina, ka izcila vai laba kvalitāte ir tikai pusei Latvijas ezeru un nedaudz vairāk kā trešdaļai upju posmu. Ikdienā saldūdeņi veic daudzas funkcijas, kas cilvēka acij paliek apslēptas, piemēram, tas ir dzīvības un pašattīrīšanās nodrošinātājs, daudzveidīga dzīvotne un migrācijas koridors, plūdu un palu regulētājs, klimata veidotājs utt. Tie var veikt visu augstākminēto iekams paši ir tīri. Diemžēl cilvēka darbībai ir ļoti liela nozīme saldūdeņu kvalitātes izmaiņu procesā.

Zemnieku saimniecība „Vilciņi” ir uzsākusi ražot papildbarību mājputniem

Pēc vairāku gadu darba putnkopības nozarē, izstrādājām papildbarības sastāvu mājputniem. Pārbaudot to uz savu mājputnu saimi, secinājām, ka mūsu izvēlētais sastāvs dod labus rezultātus, jo vairāku gadu garumā saimniecībā barojam savus putnus ar šo papildbarību – priecē putnu veselība, izdētais olu daudzums un spriganie cālīši, pīlēni un zoslēni. Iesākumā izēdinājām nepieciešamo daudzumu kopā ar mīksto barību, protams, bija vēlme atvieglot barības sagatavošanas procesu, līdz ar to uzsākām granulēšanu. Tagad barojam kombinācijā ar graudiem.

Krustpils novadā norisināsies Sēlijas novadu Jauniešu diena

Print

Hei, hei jaunieši, sarosās! Vasara straujiem soļiem tuvojas tās izskaņai, taču karstā un piedzīvojumiem bagātā vasara jānoslēdz ar kaut ko grandiozu un atmiņā paliekošu! Vasaras izskaņā, 17. augustā, Krustpils novadā, Marinzejas muižā notiks Sēlijas novadu apvienības novadu: Salas, Jēkabpils, Viesītes, Neretas, Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas un Krustpils novada „V Sēlijas novadu jauniešu diena”. Pasākuma mērķis ir veidot sadarbību starp Sēlijas novadiem jaunatnes darba jomā, veidot kopīgas tradīcijas un veicināt jauniešu līdzdalību Sēlijas novadu jauniešu organizāciju un skolu pašpārvalžu darbā.