Kategorija: Projektu publicitāte

VPDK “iDeja” dejotāji uzstājas Lietuvā

Viesītes kultūras pils vidējās paaudzes deju kolektīvs “iDeja” kopā ar 3 pārstāvjiem no bērnu kolektīva “Danceri” piedalījās pasākumā “Burbuļu diena” Rokišķos. Pasākums notika š.g. 16. septembrī vienlaicīgi ar Rokišķu pilsētas svētkiem. Pirms uzstāšanās VPDK “iDeja” pārstāve J.Stumbiņa lietuviešu valodā sveica klātesošos pilsētas svētkos, kā arī iepazīstināja ar sevis pārstāvēto kolektīvu. Deju kolektīvs savā programmā izpildīja 5 dejas, no kurām 1 tika izpildīta kopā ar bērniem. Pasākumam noslēdzoties, dejotājiem bija patīkami dzirdēt labos vārdus par uzstāšanos no  skatītājiem. Viesītes novada pašvaldības projektu īstenošanas komanda saka lielu paldies visiem dejotājiem un līdzbraucējiem, kas piedalījās projekta rīkotajā pasākumā un pārstāvēja Viesītes novadu.

Turpinās starptautiska projekta tūrisma pakalpojumu uzlabošanai īstenošana

Kopš 2017 gada 5.maija Viesītes novada pašvaldība īsteno  INTERREG Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014 – 2020 projekta „Travel Smart – visit Lithuania and Latvia” Nr. LLI – 199. Tā nosaukumsCeļo gudri – apmeklē Lietuvu un Latviju” atspoguļo projekta būtību, jo tas ir vērsts uz moderno tehnoloģiju pielietošanu, vidi, tās saudzēšanu, bet tajā pašā laikā projekta pamatdoma ir, izmantojot vietējos resursus, veicināt tūrismu, padarot Viesīti un pārējo partneru teritorijās esošos objektus pievilcīgākus un pieejamākus.

Viesītē rūpējas par vides izglītību

 Latvijā lielai daļai iedzīvotāju doties ogot vai sēņot mežā vai purvā ir daļa no dzīvesveida. Dabas baudītāji pozitīvi novērtē iespējas apvienot pastaigu ar krājumu sagatavošanu ziemai, turklāt svaigais gaiss un klusums, iespēja vērot putnus un dzīvniekus padara mūsu dzīvi sabalansētāku. Dabas objekti, sakopšanas talkas, dabas koncertzāles, izzinoši pasākumi, teritoriju, tai skaitā aizsargājamo izmantošanas nosacījumi un vēl daudzi citi pasākumi ir vērsti uz dabas vērtību saglabāšanu. Arvien vairāk mūsu sabiedrībā izskan viedoklis par to, ka mūsu pienākums un rūpe ir aiz sevis atstāt tīru vidi. Diemžēl joprojām ceļu un mežu malās nereti redzam izmestus atkritumu maisus, nesakoptas degradētas teritorijas, sastopamies ar neatļautu atkritumu dedzināšanu. Nav noslēpums, ka viss sākas no ģimenes. Ja ikviens neuzskatīs par savu pienākumu rūpēties par sev tuvāko un tālāko apkārtni, visi varēsim dzīvot tīrā vidē. Vēl ir daudz darāmā gan valsts gan arī vietējā līmenī.

Projekta ietvaros iespējams apmeklēt bezmaksas nūjošanas nodarbības

Projekta Nr.9.2.4.2/16/I/016 „Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Viesītes novadā” ietvaros aicinām novada iedzīvotājus apmeklēt nūjošanas nodarbības, kas notiks septembrī:

  • Viesītē – 04.09.; 11.09.; 18.09.; 25.09.2018, pulcēšanās Viesītes stadionā plkst. 17:00
  • Lonē – 06.09.; 13.09.; 20.09.; 27.09.2018 – , pulcēšanās pie pagasta pārvaldes plkst. 17:30

Pieteikšanās zvanot no 09:00 – 18:00 pa tālruni 29774759 (Sandra).

Piedzīvojumu un atpūtas nometne, iespēja gūt prieku jauniešiem ar īpašām vajadzībām

No 20. līdz 25. augustam nometnē “Lediņi” norisinās atpūtas un piedzīvojumu nometne jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Pirmdien Jelgavā ieradās 32 jaunieši (no 18 līdz 25 gadiem) no Latvijas un Lietuvas un 8 viņus pavadošās personas.

Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām, no 15.augusta līdz 17.septembrim

Trešdien, 15. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Ar kopīgiem pasākumiem Viesīte stiprina sadarbību ar Rokišķiem

Viesītes novada pašvaldība Eiropas Savienības Interreg Latvija-Lietuva pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 atbalstīta projekta “Ilgtspējīgas un aktīvas Rokišķu un Viesītes pašvaldības” Nr. LLI-295 ietvaros 2018.gada augusta mēnesī ir organizējusi divus pasākumus, kuros piedalījās pārstāvji no Lietuvas un Latvijas. Projekta atklāšanas pasākums notika 4.augustā, savukārt, ģimeņu sporta diena ”Veselības noslēpumu atklāšana” notika 11.augustā.

Elkšņos atklāj projektu “Atīvās atpūtas vietas laukuma labiekārtošana Viesītes novada Elkšņu ciemā”

2018. gada 21. jūlijā Elkšņu pagasta svētku ietvaros ar svinīgu lentas pārgriešanu tika atklāts Lauku atbalsta dienesta administrētais LEADER programmas projekts “Aktīvās atpūtas vietas labiekārtošana Viesītes novada Elkšņu ciemā” Nr. 17-050-AL24-A019.2203-000004. Lentas pārgriešanā piedalījās Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, Elkšņu pagasta pārvaldnieks Dainis Černauskis un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva.

Jaunlaulātie aicināti doties pie sirdīm kā mīlestības simbola!

 

2016. gadā īstenotajā projektā  “No sirds uz sirdi”, kura mērķis bija uzlabot infrastruktūru, uzstādot mazās arhitektūras formu – no metāla izveidotas simboliskas sirds formas vienā no viesītiešu un tās viesu iemīļotā atpūtas vietā – Mīlestības saliņā, kura ir labi apmeklēta vieta. Divus gadus izgatavotās sirdis atradās Viesītes muzeja “Sēlija” teritorijā, bet šogad ir izveidota vieta pie Mīlestības takas, kur sirdīm ir īstā un paliekoša vieta. Mīlestības saliņa, Mīlestības taka ir vieta pastaigām, atpūtai, bērnu rotaļām. Aicinām jaunlaulātos doties pie sirdīm kā mīlestības simbola, lai saslēgtu savas sirdis, turpinot mūsu iesāktās tradīcijas. Vēlējums, lai sirdis, taka un viss pārējais, kas ir izveidots mūsu līdzcilvēku rokām, tiktu saglabāts un pienācīgi uzturēts. Mums visiem kopā par to jārūpējas, jāpieskata, mazāk jākritizē paveikto, bet ikvienam sava roka jāpieliek, lai tas ir objekts, ar ko lepoties, un pašiem arī ikdienā izmantot.

Nometne jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem

2018. gada 20.-25. augustam Jelgavā projekta “Socdiālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidusbaltijas reģionā”/ Soc Quality, LLI-317 ietvaros,  jauniešiem tiek organizēta nometne “Kopā mēs varam, darām, radam”.

Tiek aicināti pieteikties 4 jaunieši no Viesītes novada, vecumā no 18-25 gadiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pieteikties nometnei Viesītes novada Sociālā dienestā pie Sanitas Bantauskas līdz š.g. 18. jūlijam.

Sīkāka informācijas rakstot uz e-pastu liene.maisaka@viesite.lv vai zvanot 26691248 projektu administratorei Lienei Maisakai.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other