Kategorija: Aktualitātes

Informācija VSAA klientiem, kuru konti ir AS “PNB Banka”

Tā kā apturēta  AS “PNB Banka” darbība, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 16.augusta pārtraukusi pārskaitīt pensijas un pabalstus uz VSAA klientu kontiem AS “PNB Banka”. VSAA aicina savus klientus rūpīgi iepazīties ar informāciju par tālākajām nepieciešamajām darbībām saistībā ar pabalstu un pensiju turpmāku saņemšanu.

Turpinās jauno audzēkņu uzņemšana Viesītes Mūzikas un mākslas skolā

Krustpils novadā aizvadīta V Sēlijas novadu jauniešu diena

Šī gada 17. augustā Krustpils novada Atašienē, gleznainās Marinzejas muižas teritorijā, norisinājās Sēlijas novadu apvienības novadu – Jaunjelgavas, Neretas, Aknīstes, Salas, Ilūkstes, Jēkabpils,Viesītes novada, kā arī Krustpils novada V Sēlijas novadu Jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”.

Viesītes novada dome un muzejs “Sēlija” aicina pieteikties kopīgam braucienam uz Likteņdārzu Koknesē

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma Baltijas ceļa 30. gadadienu, šogad, 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts ” Saule. Pērkons. Daugava”. Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas.

Apmācības senioriem  “Veselīga novecošana” Viesītē. Piesakies!

Projekta “Sustainable, sociable and active Viesite and Rokiškis comunities” /V-R communities/ ietvaros tiek organizētas apmācības senioriem  “Veselīga novecošana”. Apmācības notiks š.g. 4.septembrī plkst. 09:30-16:30. 

Obligāti pieteikties līdz 2. septembrim plkst. 16:00, rakstot uz e-pastu liene.maisaka@viesite.lv vai zvanot tel. 26691248. Piesakoties norādīt kontakttālruni. 

Programma Dienas kārtība Senioru dienai

Tikšanās 09:30 Viesītes kultūras pilī.

Projektu administratore L.Maisaka

 

Patruļkuģa P-07 “Viesīte” septiņu gadu jubileja

Pirms septiņiem gadiem, 2012. gada 22.augustā Nacionālie bruņotie spēki svinīgā ceremonijā saņēma trešo “Skrundas” klases patruļkuģi  P-07 „Viesīte”, kas ir pirmais pilnīgi Latvijā būvētais karakuģis un trešais no kopumā pieciem šādiem patruļkuģiem.

Šogad, 16.augustā kuģa krustmāte Daina Vītola, Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks un sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika devās uz Rīgu sveikt kuģa komandu 7. jubilejā un izbraukt ar kuģi jūrā.

Noslēgušās starptautiskās apmācības “Cross-sectorial cooperation: Think globally act locally “

No 9. Līdz 17. augustam Viesītes novada jauniete Kristīne Līce apmeklēja Erasmus+ projekta “Cross-sectorial cooperation: Think globally act locally (Starpnozaru sadarbība: domā globāli, rīkojies lokāli)” ietvaros notiekošās apmācības, pārstāvot Viesītes novadu. Tās norisinājās Slovēnijā, pilsētā Ajdovščina, pulcējot 30 jauniešus, jaunatnes jomas pārstāvjus un darbiniekus no 6 dažādām valstīm – Slovēnijas, Lietuvas, Latvijas, Horvātijas, Itālijas un Polijas.

LLU izcilniece Amanda Kļaviņa: “Vēlme sasniegt vairāk, neatlaidība un ticība sev”

LLU ITF izlaidums 2019

Amanda Kļaviņa šogad ar izcilību absolvējusi LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes (ITF) studiju programmu “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai,” kurvidējā atzīme studiju laikā bijusi 9,5 balles. Amanda bakalaura darbā rakstījusi par tēmu “Acu zīlīšu izsekošana un sejas vaibstu atpazīšana ainavas novērtēšanā,” kuru ekspertu komisija atzinusi par vienu no labākajiem noslēguma darbiem, kā arī ļāva iegūt bakalaura grādu informācijas tehnoloģijās un programmēšanas inženiera kvalifikācija.

Robežsardzes simtgadei veltīts lāpu skrējiens Viesītes pieturvieta

Lai godinātu Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Valsts robežsardze no 2019. gada 19. augusta līdz 23. augustam organizē Lāpu skrējienu apkārt Latvijas valsts robežai. Lāpu skrējiena sākums Rīgā, Brāļu kapos pie mūžīgā uguns kur, tiks aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāks ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezīsies Rīgā.

Lāpu skrējiena maršruts  vīsies arī caur Viesītes novadu.

Piedalies “Stikla šķiratlonā” un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!”, sadarbībā ar SIA “Viesītes komunālā pārvalde”, aicina piedalīties Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes.

Pasākums Rites pagastā “Ciemos pie omes”

10. augustā Ritē norisinājās projekta aktivitātes “Atbalss salās” Sēlijas salas – Rite- Ciemos pie kičīgās omītes- pasākums “Ciemos pie omes” projekts nr. SS/ AS-13, 09.05.2019.

Pasākumi Rites pagastā jūlija mēnesī

Dažādiem pasākumiem un notikumiem bagāts ir aizvadīts jūlija mēnesis Rites pagastā. Ikgadējie pagasta svētki, māla veidošanas nodarbības bērniem un jauniešiem, atjaunoties bērnības svētki – šos un vēl citus pasākumus ikviens varēja apmeklēt jūlijā Rites pagastā.

LLKC organizē mācības lauku jauniešiem

Lai palīdzētu lauku jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un īstenot savas biznesa ieceres, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) piedāvā iespēju piedalīties bezmaksas mācībās “Tu vari vairāk!”, kā arī konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!”. Aicināts ikviens 18 līdz 40 gadus vecs jaunietis gan ar jau esošu uzņēmējdarbības ideju, gan tie, kas meklē idejas un vēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, kā arī tie, kuriem nav savas idejas, bet ir interese par kādu tēmu.

Pie Viesītes novada pašvaldības policijas pieredzes apmaiņā viesojas Jelgavas novada pašvaldības policija

1.augustā pie Viesītes novada pašvaldības policijas pieredzes apmaiņā bija ieradies Jelgavas novada pašvaldības policijas kolektīvs.

Kārtējā novada domes sēde 2019.gada 15.augustā plkst. 14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2019.gada 15.augustā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu telpā) un izsludina šādu darba kārtību:

DARBA KĀRTĪBA:

Viesītē aizvadīts 4. starptautiskais futbola turnīrs zēniem

Trešdien, 7. augustā, Viesītes stadionā notika ceturtais starptautiskais futbola turnīrs 2006. gadā dzimušajiem zēniem. Tajā ar Sēlijas Sporta skolas futbolistiem sacentās četras Viesītes sadraudzības pilsētas Ukrainā Židačivas zēnu komandas, kā arī sportisti no Jēkabpils, Ilūkstes un Daugavpils. Noskatīties fināla spēli bija ieradies arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki “Satiksimies Viesītē”

Kā katru gadu, arī šogad augusta sākums Viesītē tika aizvadīts svētku noskaņā. 2.augustā Viesītes muzeja “Sēlija” parka teritorijā norisinājās ikgadējie Mazā Bānīša svētki, kas pulcēja bijušos dzelzceļniekus un interesentus baudīt koncertu, darboties aktivitātēs un dalīties kopīgās atmiņās.

PAPILDINĀTS. Saukas ezerā noķer rekordlielu samu

Svētdien, 4.augustā, pēc lieliem un pamatīgiem pūliņiem, Māris Rokpelnis, kaislīgs makšķernieks no Siguldas, Saukas ezerā izvilka 185 cm garu un 29,39 kg smagu samu.

Saukas bibliotēkā būs skatāma foto izstāde «Saucieši «Baltijas ceļā»»

Šogad aprit trīsdesmit gadi, kopš Baltijas valstu iedzīvotāji 1989. gada 23. augustā vienojās akcijā «Baltijas ceļš» ˗ divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās 600 km garā «Baltijas ceļā». Tā bija vērienīgākā miermīlīgā protesta akcija Baltijas valstu vēsturē, kurā trīs Baltijas valstis apliecināja vienotību cīņā par neatkarības atgūšanu.

Ārkārtas domes sēde 2019.gada 7.augustā plkst.15.00 Viesītē

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc ārkārtas domes sēdi 2019.gada 7.augustā plkst.15.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu zālē)  un izsludina šādu darba kārtību:

  1. Par dabas aizsardzības plāna dabas liegumam “Supes purvs” apstiprināšanu.

Ziņo: L.Maisaka